Для повноцінного нічного відпочинку потрібно спати не менше восьми годин. На жаль, дотримуватися цього правила виходить не у всіх, але навіть намагаються виконувати рекомендації лікарів, часто страждають безсонням, вранці відчувають втому, а на роботі відчувають непереборне бажання подрімати. Все тому, що велике значення має не тільки тривалість, але і якість сну. Як його підвищити та чи впливають на здатність нормально висипатися ортопедичні матраци? Розбираємося в причинах появи безсоння і денної сонливості, і шукаємо шляхи розв’язання проблем.
Денна сонливість: причини, ризики
У більшості випадків причина денної сонливості – банальний недосип. У 5% людей він є наслідком захворювань, а у решти 95% режим сну порушується через змінної роботи, частих авіаперельотів, активного нічного віртуального спілкування. Результат же завжди один:
- постійна втома, що позначається на настрої, поведінці, працездатності;
- хронічне розлад сну;
- підвищення ризиків розвитку гіпертонії, ожиріння, діабету.
- Правильне харчування. Коливання рівня цукру в крові, що викликаються споживанням швидких вуглеводів, провокують бажання подрімати. Так що для перекусу на роботі краще вибрати жменю горіхів, давши «відставку» булкам.
- Постійний приплив кисню. Нестача кисню в закритому приміщенні викликає легку гіпоксію, яка виявляється позіханням. Тому офісні кабінети, громадські простору, житлові кімнати потрібно регулярно провітрювати. А обідня перерва краще провести на свіжому повітрі.
- Фізична активність. Скандинавська ходьба, фітнес, плавання, командні ігри – підійде будь-який вид фізичної активності. Головне, займатися регулярно – систематичні навантаження дозволяють знизити рівень C-реактивного білка в крові, мінімізувати ризик виникнення серцево-судинних захворювань, контролювати вагу.
- висоти – оптимальне значення 20-23 см;
- жорсткості – ніж быльший користувач, тим жорсткіше потрібно матрац.
Як боротися з денною сонливістю?
Боротися з сонливістю в денний час допоможуть:Важливо! Відстежувати рівень фізичної активності зручно за допомогою смартфонів, додатків, фітнес-браслетів. Вони дозволяють контролювати пройдену відстань, витрачені калорії, тривалість сну, час засипання, кількість пробуджень.
Безсоння – не вирок!
Ще одна серйозна проблема – безсоння. Людина ввечері хоче спати, закриває очі та … перевертається дві години. А, заснувши, прокидається, запускаючи новий «безсонний» цикл.
Причинами виникнення безсоння можуть бути захворювання і стрес. Але частіше «винуватим» є незручне спальне місце – фізичний дискомфорт під час сну заважає нормально відпочити. Значить, варто звернути увагу на якість / стан ліжка, матраци, подушки.
Важливо! Перевіряти матрац, і оцінювати ступінь його зносу потрібно раз на півроку. І якщо будуть виявлені просіли / випирають пружини, деформації, «пролежні», матрац краще замінити.
На якому матраці комфортніше спати?
Найзручнішими вважаються матраци на незалежних пружинах, здатні забезпечити правильне положення хребта під час сну шляхом відмінних анатомічних показників. А вибирати виріб потрібно з урахуванням:
Непогані експлуатаційні характеристики демонструють без пружинних матраців з натурального латексу, ППУ, «сендвічі» (що складаються з 2-5 шарів). А мінімальна висота без пружинних виробів – 16 сантиметрів.
Важливо! Підвищити якість сну допоможе вечірнє провітрювання і режим абсолютної темряви в спальні.
0 Коментарів для “Як позбутися від безсоння і денної сонливості: підвищуємо якість сну і якість життя”